Ознака: Димовски

Петти на Светското првенство, трет на Европскиот куп

На ОИ во Сиднеј не му се укажа шанса да настапи, иако беше прва резерва. Потоа доаѓаат години кога се оддалечува од рингот, за...

Примислав Димовски освојувач на четири „златни гонга“

Димовски во последната декада од минатиот век беше еден од најекспонираните македонски боксери. Неговите витрини покрај многуте медали и трофеи ги красат и четирите...

Димовски си замина, останатите тројца осомничени сè уште се во Кривичниот...

Поранешниот министер за земјоделиство и актуелен пратеник во Собранието Љупчо Димовски си замина со приватно возило по распитот во Кривичниот суд во Скопје, во...

Димовски: Нова потврда за создавачкиот концепт Металург

Од една страна сме тажни што остануваме без услугите на Пешевски, но од друга страна сме среќни што од нашиот погон на интернационална сцена...