Ознака: втор случај

Втор случај на мајмунски сипаници во Грција

Во Грција е потврден вториот случај на мајмунски сипаници кај 47- годишен маж кој неодамна патувал во Шпанија, јавува МИА. Од Националната организација за јавно...

Втор случај на лепра во Грција

Во болницата во градот Патра, хоспитализирана е 65-годишна жена со лепра, објави грчката државна телевизија ЕРТ, а според медиумите, ова воедно е и втор...

Откриен втор случај на вработен во градинка позитивен на коронавирус

Тестирањето на вработените во градинките откри втор случај за заболен од коронавирус. Овојпат, како што извести Министерството за здравство, се работи за вработен во скопска...

Втора жртва на коронавирусот во Србија

Министерот за здравство на Србија, Златибор Лончар соопшти дека старица на возраст од 92 години е втора жртва од коронавирусот во Србија. Според информацијата која...

Потврден втор случај на коронавирус во Словенија

Вториот случај на коронавирус е потврден денес во Словенија, а станува збор за лице кое било во контакт со првозаболениот, рече министерот за здравство...