Ознака: Волково

Асфалтиран кракот 2 од улицата 81 во Волково

По налог на Град Скопје, екипи на јавното претпријатие „Улици и патишта“ -Скопје изминативе денови ја асфалтираа улицата 81 крак 2 во населеното место...

Избувна пожар во компанија за мебел во Волково

Пожар избувна денеска во компанија за производство на училишен и канцелариски мебел во скопската населба Волково. Од Територијалната противпожарна единица на Град Скопје за МИА...

Нова опрема во пречистителната станица за отпадни води во Волково

Пречистителната станица за отпадни води во Волково (ПСОВ), која дејствува во рамките на јавното претпријатие „Водовод и канализација“ – Скопје, е наменета за чистење...

Жена загина во пожар во куќа во Волково

Педесет и едногодишна жена загина во пожар во куќа во Волково, Скопско. Според информациите на МВР, рано утрово во 04.35 часот во СВР Скопје било...

Полицијата растури забава во викендичка во Волково, пронајдена е и дрога

Полицијата вчера растури забава во викендичка во скопско Волково. Приведени се 29 лица, меѓу кои диџејот и сопственикот на објектот. Сите биле однесени во полициска станица,...

СКОПСКО – инфо

Се чисти дивата депонија кај фабриката „Хемтекс“ Општина Кисела Вода во соработка со Град Скопје започна голема акција за чистење на дивата депонија, лоцирана во...

Живеат близу центарот, а газат во кал и вода

Во 21 век сѐ уште имаме населби, и тоа близу градот, чии жители немаат асфалтирани улици и немаат атмосферска и фекална канализација. Газат во...

Пожар кај спортското игралиште во Волково

Изутринава во 3.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека настанал пожар во поранешна соблекувална, која е во состав на спортско игралиште во близина...

Се гради спортска сала во училиштето „Јоаким Крчовски“ во Волково

По шест децении, основното училиште „Јоаким Крчовски“ во селото Волково ќе добие спортска сала. Изградбата на салата е проект на Министерството за образование и...

Уште една мистерија – пронајдена мртва девојка во Волково

Последните случувања на исчезнување на лица ретко кој ги поврзуваше со самоубиства. По овие настани во јавноста поголем фокус се ставаше на заговори со...