Ознака: Бронкс

Касапот од Бронкс – Црногорец што ги касапеше своите жртви

Во САД бил идентификуван под името Смаил Џурлиќ, со презиме на неговата жена, која ја масакрирал и чии делови од телото подоцна ги пронашле...

Тоа ќе биде најлошиот пожар во нашата историја, изјави градоначалникот на...

Најмалку 19 луѓе ги загубија животите, а околу 60 се повредени во пожарот што избувна во зграда во областа Бронкс во Њујорк, изјави на...

Танцот на Џокерот ги привлекува неговите обожаватели во Бронкс

Обожавателите на Џокерот почнаа масовно да ги посетуваат скалите во Бронкс, Њујорк, на кои Хоакин Феникс, кој го глуми негативецот во најновото филмско остварување,...