Ознака: Бојко Борисов

Бојко Борисов: Нема да се повлечам, три пати ли да повторам

И не, нема да се повлечам. Три пати ли да повторам, напиша на Фејсбук лидерот на ГЕРБ, Бојко Борисов. За него бугарски медиуми објавија...

Кирил Петков го тужи Бојко Борисов за 250.000 евра

Поранешниот премиер и копретседател на Продолжување со промените Кирил Петков го тужи лидерот на ГЕРБ и поранешен премиер Бојко Борисов за половина милион лева...

Петков порача дека Борисов мора да се пензионира и да оди...

Лидерот на ГЕРБ, Бојко Борисов, мора да се пензионира бидејќи ја стопира реформата на партијата. Со него нема да се направи судска реформа, бидејќи...

Борисов нема намера да се повлече и да ја претвори ГЕРБ...

ГЕРБ има лидер избран пред 3 месеци. Се повлеков од парламентот, да не иритирам, предложив кабинет без мое учество. Отсега да им свириш, да...

И ГЕРБ на Борисов поднесе предлог за решавање на спорот со...

Пратеничките групи на ГЕРБ-СДС и ДПС доставија два нацрта до Народното собрание за решавање на спорните прашања меѓу Софија и Скопје, јави известувачот на...

Поддршката на Борисов за францускиот предлог му го донесе Џамбаски пред...

Поддржувачи на партијата ВМРО, предводени од партиските копретседатели Ангел Џамбаски и Александар Сиди, протестираа пред куќата на лидерот на ГЕРБ, Бојко Борисов, во софиската...

Борисов: Петков се обидува да се договори во тајност, но не...

Лидерот на ГЕРБ и поранешен бугарски премиер Бојко Борисов е убеден дека актуелниот премиер не е во состојба да го реши билатералниот спор меѓу...

Партијата на Борисов бара нов консултативен совет за бугарската позиција кон...

Можеби е време бугарскиот претседател да свика ново заседание на Консултативниот совет за национална безбедност за да се разјасни позицијата на Бугарија кон Македонија,...

Европската борба за владеењето на правото ќе се крши преку грбот...

Апсењето на поранешниот бугарски премиер Бојко Борисов минатата недела претставува знак дека новиот бугарски лидер Кирил Петков е сериозен во однос на ветувањето за...

Петков по ослободувањето на Борисов: Во Бугарија нема независно обвинителство

Бугарскиот премиер Кирил Петков го критикуваше ослободувањето од притвор на поранешниот премиер Бојко Борисов, велејќи дека во Бугарија нема независно обвинителство, јави бугарската новинска...