Ознака: Бојко Борисов

Македонија и Бугарија на заедничко поклонение во Рим во чест на...

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев со делегација на владини претставници како и претставници од Македонската православна црква и Римокатоличката Црква во...

Меркел: Луѓето од Западен Балкан очекуваат конкретни резултати

Луѓето од Западниот Блакан очекуваат и сакаат конкретни и реални резултати за подобрување на нивниот животен стандард, изјави денеска германската канцеларка Ангела Меркел на...

Бојко Борисов: Она што го правиме во Западен Балкан е заради...

Она што го правиме во Западен Балкан е за мир. Но, за да постои мир, мора да имаме силни вооружени сили и да соработуваме...

Велигденски додаток за пензионерите

Кабинетот на бугарскиот премиер Бојко Борисов деновиве треба да одлучи дали да ги прошири велигденските додатоци на пензиите. - Надлежните служби ги разгледуваат финансиските можности,...