Ознака: Бојко Борисов

Борисов ослободен од притвор

Лидерот на ГЕРБ, Бојко Борисов вечерва е ослободен откако му истече 24-часовниот притвор. Kaко што рече, немало обвинение против него. - Брутално, гадно, нè вратија...

Бугарија може да се промени само без страв од недопирливите –...

Бугарскиот премиер Кирил Петков, во видеопорака лиферувана од прес-службата на бугарската Влада, изјави дека апсењата на поранешниот премиер и лидер на ГЕРБ, Бојко Борисов,...

Итната акција против Борисов ги „судри“ бугарската полиција и обвинителството

Поранешниот бугарски премиер и лидер на партијата ГЕРБ Бојко Борисов ја помина изминатата ноќ во притвор, откако синоќа беше приведен заедно со неговата советничка...

Борисов во полициски автомобил го напушти својот дом

Лидерот на ГЕРБ, Бојко Борисов вечерва во полициски автомобил го напушти својот дом во градот Банкаја,  јави дописникот на МИА од Софија. Тој беше изваден...

Уапсен е Бојко Борисов

Бугарското Министерство за внатрешни работи ја отстрани веста од својата интернет-страница за апсењето на лидерот на ГЕРБ, Бојко Борисов, јави БГНЕС. Претходно, ГЕРБ и бугарските...

Ковачевски – Борисов: Да продолжи поддршката од Бугарија за членство на...

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски, покрај програмата за неговата официјална посета на Република Бугарија одржа уште неколку активности, меѓу кои и средбата со Бојко...

Борисов: Спијте мирно, Македонија нема да ја нападне Бугарија

Поранешниот бугарски премиер Бојко Борисов рече дека спиел мирно по вчерашната посета на бугарскиот премиер Кирил Петков на Скопје, бидејќи Македонија нема да ја...

Борисов: Има прашања за кои се потребни обострани компромиси

Во Договорот за добрососедство е кажано што треба да се направи и какви комисии треба да има, кажа поранешниот бугарски премиер Бојко Борисов за...

Борисов го обвини Радев дека ја скарал Бугарија со сите соседи

Поранешниот бугарски премиер и лидер на ГЕРБ, Бојко Борисов го обвини претседателот Румен Радев кој се кандидира за втор мандат, дека успеал да ја...

Борисов: ЕУ ќе ја понижи Бугарија за Македонија да добие зелено...

Лидерот на ГЕРБ, Бојко Борисов, во интервју за бугарската Нова ТВ изјави дека Европската унија ќе ја понижи Бугарија за Македонија да добие зелено...