Ознака: борбен авион

Украина ќе добие авиони Ф-16 од Холандија наспроти предупредувањата од Русија

Холандија ќе ѝ испорача 18 борбени авиони Ф-16 на Украина за да помогне во борбата против Русија, соопшти денеска холандската Влада. - Денеска го информирав...

ВИДЕО: Отворен кратер од 20 метри, откако Русија истрела проектил кон...

Силна експлозија одекна во четвртокот вечерта во рускиот град Белгород, 40 километри северно од руската граница со Украина. - Експлозијата создала кратер од 20 метри...

Руски борбен авион непланирано испуштил муниција во Белгород, две лица се...

Москва утринава соопшти дека борбен авион непланирано испуштил муниција над рускиот град Белгород и дека во експлозијата се повредени две лица. -За време на летот...

Германија даде зелено светло за извозот на „мигови“ во Украина

Германија го одобри барањето на Полска за извоз на стари германски борбени авиони МиГ-29 во Украина, соопшти денеска германското Министерство за одбрана. Полска побара одобрение...

Германските „тајфуни“ не мируваат на источното крило на НАТО

Германските борбени авиони стационирани во источното крило на НАТО интервенирале 27 пати од август минатата година, откако биле предупредени за непознати авиони во балтичкиот...

Бугарската влада го подготви договорот за американските „Ф-16“ вреден 1,35 милијарди...

Преодната влада на Бугарија до 48. Народно собрание достави договор со САД подготвен за ратификација, јави дописникот на МИА од Софија. Преодната влада го направи...

Помошта со МиГ-ови е лоша идеја во украинското буре барут

Американски експерт за „Форин полиси“ ја анализира можноста за снабдување на Украина со борбени авиони Повиците за снабдување на Украина со борбени авиони доминираат во...

Кина го претстави борбениот стелт авион

Кина денеска прикажа воена опрема и техника наменета за извоз, вклучително и новиот стелт борбен авион Ј-20. Ројтерс наведува дека била изведена петминутна демонстрација на...