Фото: принтскрин

Силна експлозија одекна во четвртокот вечерта во рускиот град Белгород, 40 километри северно од руската граница со Украина.

– Експлозијата создала кратер од 20 метри на една од раскрсниците во градот. Оштетени се четири автомобили и четири станбени згради – изјави локалниот гувернер.

Руски борбен авион непланирано испуштил муниција во Белгород, две лица се повредени