Ознака: Белгород

Од Белгород евакуирани околу 5.000 деца

Околу 5.000 деца се евакуирани од руската област Белгород, која граничи со Украина, по неколкунеделното украинско бомбардирање, соопштија денеска властите во таа област. Регионалните власти...

Украина со дрон нападна зграда на руската Федералната служба за безбедност...

Вооружените сили на Украина (ВСУ) употребија авион без екипаж за напад врз зградата на Федералната служба за безбедност (ФСС) во Белгород. Според оперативните служби, нема...

Експлозии во Белгород, руската противвоздушна одбрана соборила 12 проектили

Украинските војници утринава двапати го гранатираа Белгород, објави гувернерот на таа руска област, Вјачеслав Гладков, додека руското Министерство за одбрана соопшти дека противвоздушната одбрана...

ВИДЕО: Отворен кратер од 20 метри, откако Русија истрела проектил кон...

Силна експлозија одекна во четвртокот вечерта во рускиот град Белгород, 40 километри северно од руската граница со Украина. - Експлозијата создала кратер од 20 метри...

Руски борбен авион непланирано испуштил муниција во Белгород, две лица се...

Москва утринава соопшти дека борбен авион непланирано испуштил муниција над рускиот град Белгород и дека во експлозијата се повредени две лица. -За време на летот...

Белгород бомбардиран со ракети, жесток напад на територијата на Русија

Руската воздушна одбрана соборила четири ракети над Белгород, на границата со Украина, а повредена e една жена, соопшти гувернерот на Белгородската област Вјачеслав Гладков. -...

Новата руска подморница „Белгород“ со нуклеарни торпеда „Посејдон“ го загрижува Западот

„Белгород“, најдолгата подморница во светот, беше предадена на руската морнарица претходно овој месец во пристаништето Северодвинск. Џиновската руска подморница „Белгород“ има неверојатна должина од...

Неразјаснетите експлозии во Белгород отворија нов „фронт“ помеѓу Русија и Украина

Регионалниот гувернер на рускиот град Белгород, Вјачеслав Гладков, тврди дека со украински воени хеликоптери е извршен напад врз складиште за нафта во градот, но...