Ознака: бензин

Бензините поевтинуваат, дизелот поскапува

Бензините од ноќеска на полноќ поевтинуваат за половина денар, а цената на дизел горивата се зголемува за еден денар за литар, одлучи денеска Регулаторната...

Поскапува дизелот, цената на бензините не се менува

Малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) од полноќ зголемува за 0,5 денари за литар, а на Екстра лесното масло за домаќинство за еден денар,...

Бензините поевтинуваат, дизелот поскапува

Бензините од ноќеска на полноќ поевтинуваат за половина денар за литар, а за исто толку се зголемува цената на дизел горивата, одлучи денеска Регулаторната...

Поскапуваат горивата

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 и на Екстра лесното масло за домаќинство на (ЕЛ-1), од полноќ се зголемуваат за 1...

Поевтинуваат горивата

Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 од полноќ се намалува за 1 денар, а на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98, како и на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V)...

Бензините поскапуваат, дизелот поевтинува

Дизел горивата од ноќеска на полноќ поевтинуваат од половина до еден денар за литар, а цената на бензините се зголемува за исто толку, одлучи...

Намалување на цените на горивата

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) донесе одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за...

Поскапуваат бензините, дизелот со намалена цена

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги донесе Одлука со која се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 0,31...

Поевтинуваат бензинот, дизелот и екстра лесното масло

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Македонија донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек...

Поскапуваат бензините и дизелот

Малопродажните цени на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 и на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) од полноќ се зголемуваат за 0,5 денари за литар, а на бензинот ЕУРОСУПЕР...