Ознака: бензин

Поскапуваат бензините и дизелот

Малопродажните цени на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 и на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) од полноќ се зголемуваат за 0,5 денари за литар, а на бензинот ЕУРОСУПЕР...

Бензините поевтини од полноќ, дизелот поскапува

Бензините од ноќеска на полноќ поевтинуваат за половина денар по литар, а цената на дизелот се зголемува за половина денар, одлучи денеска Регулаторната комисија...

Поскапуваат бензините и дизелот

Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 од полноќ се зголемува за еден денар, а на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98 за 1,5 денари по литар, соопшти...

Бензините поскапуваат, дизелот поевтинува

Бензините од ноќеска на полноќ поскапуваат за еден денар по литар, а цената на дизелот се намалува за исто толку, одлучи денеска Регулаторната комисија...

Горивата поевтинуваат од еден до 1,5 денари

Цените на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95, на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство на (ЕЛ-1) од ноќеска на полноќ се намалуваат...

Бензините поевтинуваат, цените на дизелот остануваат исти

Бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 од полноќ поевтинуваат за два денара по литар, а малопродажните цени на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е В), Екстра лесното масло...

Бензините поевтинуваат

Од полноќ поевтинуваат бензините од еден денар до денар и половина. Цената на дизелот останува иста, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Цената на ЕУРОСУПЕР...

Поевтинуваат бензините

Бензините од ноќеска на полноќ поевтинуваат за два денара по литар, а цената на другите горива останува иста, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика...

Се намалува цената на горивата

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Македонија донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во...

Од полноќ поевтинуваат горивата

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 2,77...