Ознака: Белград

Родителите на момчето што изврши масакр во Белград негирале вина, судењето...

Во Вишиот суд во Белград почна судењето на сопружниците Владимир и Миљана К., родители на малолетникот К.К. што на 3 мај минатата година изврши...

Во гаснењето на пожарот во Белград вклучени и хеликоптери

Акцијата за гаснење на пожарот што избувна во Кинескиот трговски центар во блок 70 во Нов Белград е многу сложена, се слушнале неколку детонации,...

Голем пожар зафати дел од Кинескиот трговски центар во Белград

Пожар изби утрово во Кинескиот трговски центар во Нов Белград, јавија локалните медиуми. Во гаснењето на пожарот се вклучени 46 пожарникари-спасувачи со 13 возила. Во тој...

Студентите во Србија бараат увид во избирачкиот список и најавуваат блокади

Група студенти денес се собраа пред седиштето на Министерството за државна управа и локална самоуправа во Белград, барајќи пристап до избирачкиот список. Тие најавија дека...

Вучиќ ги нарече силеџии уапсените демонстранти, СПН го обвини за користење...

Најавени нови протести во Белград Српскиот претседател Александар Вучиќ, во изјава за телевизија „Пинк“ соопшти дека во синоќешните протести двајца полицајци се потешко повредени и...

Видео: Демонстранти се обидоа да упаднат во белградското Собрание, се судрија...

Членови и поддржувачи на листата „Србија против насилството“ вечерва го разбија влезот на Градското собрание на Белград. Полицијата фрли солзавец кон демонстрантите на седмиот...

Видео: Во Белград потона сплав, гости пливале до брегот, стотина евакуирани...

Познатиот белградски сплав „Картел“ потона синоќа по полноќ, во време кога на него имало голем број млади луѓе кои дошле да го следат концертот...

Новата влада на Црна Гора уште еден чекор поблиску до Белград

На прв поглед формирањето на новата влада на Црна Гора се чини дека претставува победа за прозападните сили во земјата, анализираат Кенет Морисон и...

Дојави за бомби во основни и средни училишта во Белград

Утрово околу 8 часот и 20 минути во основни и средни училишта во Белград пристигнале дојави за подметнати бомби, јавија белградските медиуми. Полицијата е на...

Малолетник избоден со нож од врсник во техничко училиште во Белград

Малолетник утрово во 08.15 часот пред Техничкото училиште во белградската населба Железник избодел друго шеснаесетгодишно младо лице, потврдено е во МВР, јави дописникот на...