Ознака: Белград

Сребро за Георгиевски и нови бодови за пласман на ЛОИ

Секако не запираме тука, веќе следната недела Георгиевски ќе настапи на Г1-турнирот во Тирана и тоа ќе претставува нова можност за освојување нови поени,...

Белград потпиша меѓународен договор со стратегиско значење

Србија пристапи кон договорот за соработка со Сојузот на држави од југоисточна Азија (АСЕАН) Србија потпиша документ за пристапување кон Договорот за пријателство и соработка...

Македонија на контролен двомеч против Полска

Нѐ очекуваат два пријателски натпреварa против Полска, која ја победи Словенија лани на ЕП, што значи дека ова ќе биде вистински испит пред тоа...

Коста Кецмановиќ, кој изврши масовно убиство во Белград, кажал дека се...

По сведочењето на момчето Коста Кецмановиќ, кое изврши масовно убиство во српското училиште, адвокатката Ирина Боровиќ, која го застапува неговиот татко В.К., за медиумите...

Момчето што изврши масовно убиство во Белград пред суд: Сведочи во...

Момчето што го изврши масакрот во училиштето „Владислав Рибникар“ во Белград денеска сведочи во судскиот процес против својот татко. Како што пренесуваат српските медиуми, почна...

Изложба во Париз на балканската уметност

Во рамките на посетата на Белград, министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска имаше работна средба со потпретседателката на Владата на Република Србија и министерка за...

Забрана за отуѓување на имотот доби таткото на детето-убиец од „Владислав...

Судијата за претходна постапка на Вишиот суд во Белград донесе решение со кое му забранува на таткото на детето масовен убиец да располага, отуѓува...

Картонски ликови на Вучиќ и Брнабиќ во затворски одела на протестот...

Во Белград се одржа шестиот масовен протест „Србија против насилството“, со учество на десетици илјади граѓани, како и на претходните собири. Овој пат главна...

Македонски филмови во Југословенската кинотека во Белград

Од 6 до 15 јуни, во просториите на Југословенската кинотека во Белград се одржува јубилејното 25. издание на Фестивалот на нитратен филм. На фестивалот...

Нова трагедија во Белград: Двајца матуранти се удавија на Ада Циганлија

Припадници на српското МВР, Нуркачката единица на Жандармеријата, од езерото на Ада Циганлија во Белград извлекле тела на две шеснаесетгодишни деца, јави дописникот на...