Ознака: бар

Четири лица загинаа во пожар во Бар

Четири неидентификувани лица загинаа во пожар во Бар, јави црногорски „Вијести“. Претставници на полицијата за телевизија „Вијести“ потврдиле дека меѓу жртвите има тројца малолетници. Пожарот избувнал...

Тројца македонски триатлонци настапија на Балканското првенство во Бар

Тричлената македонска триатлон-експедиција, во состав Иван Трпчевски и Стефан Делев во машка и Магдалена Станковска во женска конкуренција, настапи на Балканското првенство (БП) во...

Маж се заканува со бомба во Бар: Вратете ги парите што...

Полицијата евакуираше дел од улицата Маршал Тито во Бар, Црна Гора, поради закана од едно лице да активира експлозив, пишува „Вијести“. Од Оперативно-комуникацискиот центар на...

Затворен бар со стриптизети, а во Скопје затворени и два познати...

Во акција на пазарниот инпекторат пет објекти во Скопје се затворени – четири кафеани и една игротека. Меѓу затворените е и еден бар со стриптизети...

Град во кој ноќното читање е попопуларно од одење во бар

Ако сметате дека работното време на книжарниците е прекратко, можеби решението е да го посетите Тајпеј Можноста луѓето да читаат книги без обврска да ги...

Најмалку 13 лица убиени во бар во Калифорнија

Најмалку 13 лица, меѓу кои и заменик-шериф, се убиени во престрелка во бар во сојузната американска држава Калифорнија. Во инцидентот се ранети и десет...

Тркачки коњ избега во бар

Тркачки коњ влезе во бар во Шантили, Франција, откако избегал од шталата во која бил сместен. Животното турнало неколку маси пред да излезе, со...

Кинескиот автопатот до Бар над финансиските можности на Владата

Опциите за изградба на автопатот во три фази се многу ограничени и се размислува за јавно-приватно партнерство со кинеската компанија Изградбата на 165 километри долгиот...

Промоција на новиот албум на „Фајтинг виндмилс“

Во барот „Менада“ во Скопје вечерва со почеток во 21 часот ќе се одржи промоција на новиот албум на бендот „Фајтинг виндмилс“ насловен „An...