Ознака: Бардовци

Вонредна инспекција во психијатриската болница во Бардовци поради видео со тепање...

Вонреден инспекциски надзор од Државен санитарен и здравствен инспекторат бил извршен во психијатриска болница „Скопје“, потврди за МИА в.д. директорот Мухсин Арифи, кој најави...

Делегација од Бардовци на средба со Пендаровски, не сакаат прифатен центар...

Делегација што ги претставува жителите на населбата Бардовци денеска оствари средба со претседателот на државата, Стево Пендаровски. - Ние бардовчани сме револтирани од изградбата на...

Жителите на Бардовци протестираа против изградбата на Прифатен центар за странци

Жителите на Бардовци повторно протестираа против изградбата на Прифатен центар за странци. На протестот тие побараа релокација на центарот и запирање на изградбата. Граѓаните на...

Традиционалниот пазар на зелки ќе трае еден месец

Еден месец ќе бидат поставени тезги што се дел од традиционалниот пазар на зелки во Бардовци, кој започна да функционира неодамна. Општина Карпош на...

Шестмина пациенти во психијатриската болница „Бардовци“ позитивни на коронавирус

Шестмина пациенти во психијатриската болница „Бардовци“ се позитивни на коронавирус. Директорот на Центарот за јавно здравје Скопје, Александар Стојанов вели дека овие пациенти се...

Се запали „мерцедес“ во скопско Бардовци

В.В. од селото Бардовци, Скопско, синоќа во СВР Скопје пријавил дека околу 16 во дворот од семејната куќа настанал пожар во патничкото возило „мерцедес“. Од...

Инфраструктурни зафати за урбанизација на Бардовци

Општина Карпош продолжува со урбанизацијата на Бардовци и обнови уште два краци од улицата 14 во населеното место Бардовци. Едниот крак е со должина...

Исчистена дива депонија во Бардовци

Исчистена е дивата депонија во Бардовци, долж течението на реката Лепенец. Подигнати се 550 кубни метри отпад, кои со години се таложеа на оваа...

Инспектори спречија пожар во реонот на Бардовци и Злокуќани

Инспекциските служби на Карпош, во вонредна контрола, забележале запалена мини-депонија на границата меѓу Бардовци и Ѓорче Петров и за да се спречи пожар од...

Запленети над 150 отпадни гуми близу Бардовци

Комуналните служби на Општина Карпош денеска запленија нова количина од 150 отпадни гуми, на потегот околу Бардовци, што во овој период од годината, главно...