Ознака: Бангладеш

Продажбата на лажни корона-тестови е голем бизнис

Властите во Бангладеш уапсија сопственик на болница за кој се смета дека им продал на мингантите-работници илјадници потврди за негативен резултат на тестирањето за...

Притвор за скопјанец за шверц на 12 мигранти од Бангладеш

Регионалниот центар за гранични работи Исток поднесе кривична пријава против А.Љ.(26) од Скопје, поради шверц на мигранти. На 21.06.2020 на магистралниот пат Штип – Велес...

Невремето однесе животи во Индија и во Бангладеш

Најмалку 22 лица загинаа во циклонот „Амфан“ што ги погоди бреговите на Индија и Бангладеш. Циклонот предизвикал големи бранови што ги прекриле насипите и мостовите,...

На автопатот „Пријателство“ во камион превезувани 43 мигранти од Бангладеш

Во близина на бензинска пумпа на автопатoт „Пријателство“, во правец од ГП Табановце- Куманово, синоќа полициски службеници од полициска станица Сопот, постапувајќи по претходно...

Седуммина исламисти осудени на смртна казна за нападот во Дака

Седуммина исламисти се осудени на смртна казна за нападот во 2016 година, во кафуле во Бангладеш, при што беа убиени 22 луѓе, повеќето странци. Нападот...

Циклон ги погоди Индија и Бангладеш, најмалку тројца загинати

Најмалку три лица загинаа во циклонот Булбул, кој ноќеска ги погоди крајбрежните области во источна Индија и јужен Бангладеш. Поради невремето, стотици илјади луѓе...

Отворена вратата за евтина работна сила од Бангладеш, Украина…

Бројот на странските работници во една фирма не смее да биде поголем од една третина од вкупниот број вработени Хрватската влада повеќе нема да ги...

Во комбе кај Куманово пронајдени 17 мигранти од Бангладеш, од кои...

На автопатот за Куманово кон селото Табановце, во комбе „фиат дукато“, со велешка регистрација, полицијата пронашла 17 мигранти од Бангладеш. Како што информираат од МВР,...

Арачиновец превезувал мигранти од Бангладеш

Жител на скопско Арачиново на возраст од 21 година бил приведен во атарот на кумановското село Речица поради нелегален транспорт на мигранти. Како што информираат...

Еден мигрант загина, 12 се повредени во сообраќајка кај Демир Капија

Едно лице од Бангладеш почина, а 12 други се повредени во сообраќајната несреќа што се случи синоќа на автопатот Демир Капија- Неготино. Возачот кој управувал...