Ознака: анкета

Анкета: Кој е македонскиот Дедо Мраз

Кого најмногу препознавате во дарежлива улога на Дедо Мраз во Македонија? Споделете го вашето мислење со одговор на анонимната анкета. Loading…   *Оваа анкета не е на научна...

Корисниците на „Твитер“ гласаа Маск да си поднесе оставка

Илон Маск спроведе анкета на „Твитер“ за тоа дали треба да поднесе оставка од функцијата извршен директор на платформата, и резултатот е да. Милијардерот уште...

Граѓаните препознаваат колку политичарите „искрено ги лажат“

Квалитетот и вистинитоста на информирањето во едно општество неизбежно се рефлектираат во „степенот на доверба на граѓаните кон општествените чинители“ што ги информираат: медиумите,...

Германците не сакаат Меркел пак да биде канцелар

Повеќето Германци не би сакале Ангела Меркел повторно да биде канцелар, покажува истражувањето на јавното мислење. Околу 70 отсто од испитаниците не сакаат враќање на...

Петнаесет проценти биле жртви на кибер-напад, постои загриженост за личните податоци

Според испитувањето на јавното мислење за кибер-безбедност Петнаесет проценти од испитаниците во анкета за кибер-безбедност во државава спроведена од регулаторното тело рекле дека биле жртва...

Во анкетата на НБА, Дончиќ прв кандидат за МВП, Милвоки за...

Кошаркарот на Далас, Словенецот Лука Дончиќ, е главен кандидат за најкорисен играч во новата сезона, покажуваат резултати од анкетата која челниците на НБА лигата...

Американците губат трпение за пристапот на Бајден додека војната во Украина...

Како што војната во Украина влегува во осмиот месец, Американците губат трпение за пристапот на администрацијата на американскиот претседател Џо Бајден за судирот, како...

Борисов е во подем, а Трифонов едвај над прагот во пресрет...

Анкета: Растојанието помеѓу ГЕРБ и Продолжуваме со промената зголемено на девет отсто Анкета на истражувачкиот центар „Тренд“ пред предвремените парламентарни избори во Бугарија покажува дека...

Авганистанците сметаат дека американската војна била целосен неуспех

Повеќе од половина од авганистанските испитаници рекле дека САД ја оставиле авганистанската економија во полоша состојба и живееле посиромашно отколку во 2001 година, пренесува...

Мнозинството Руси би поддржале мировен договор со Украина

Шеесет и пет отсто од Русите би поддржале мировен договор со Украина, доколку биде предложен од рускиот претседател Владимир Путин, покажуваат резултатите од анкети...