Ознака: Андреа Ањели

Вината за пропаста на Суперлигата се бара и во брегзит

Имајќи предвид дека контроверната идеја за европска фудбалска Суперлига е пред згаснување, претседателот на Јувентус Андреа Ањели бараше виновник за неуспехот и го пронајде...

Eвропските клубови потврдуваат дека нема да играат на СП 2021

Не сме подготвени да учествуваме во тоа натпреварување поради пренатрупаниот календар. Имајќи го предвид ова, ние сме повеќе од расположени да поразговараме за неки...

Напролет пристигнува ВАР во Лигата на шампионите?

За една недела, најдоцна десетина дена, го очекувам извештајот, по што ќе видиме кога најбргу ќе можеме да го имплементираме ВАР, вели Чеферин, претседателот...

Ањели не е загрижен за обвиненијата против Роналдо

Претседателот на Јувентус, Андреа Ањели, е смирен, и покрај обвиненијата за силување, упатени кон ѕвездата на „бјанконерите“ Кристијано Роналдо. Ањели зборуваше на оваа тема...

Истовремени континентални првенства?

Претседателот на Европската клупска асоцијација (ЕКА), Италијанецот Андреа Ањели, вели дека приспособувањето на новиот меѓународен фудбалски календар што ќе почне во 2024 година е...

По 20 години, Европа пак истовремено ќе има три клупски купа?

Европската фудбалска унија (УЕФА) планира да воведе трето клупско натпреварување, покрај Лигата на шампионите и Лига Европа. Би-би-си ја пренесе изјавата на првиот човек...