Ознака: „Алтернатива“

Алтернатива: Заев купи вакцини само за неговата партија и нејзините филијали

- По официјалните информации дека Владата, односно Министерството за здравство, обезбедило вакцини за околу 3000 граѓани, кои ќе дојдат во март, а за другите...

Алтернатива ќе се реформира

Централното собрание на политичката партија Алтернатива донесе одлука за реформирање на партијата. Состанокот на партиското тело се одржа синоќа и се дискутираше за последните...

И оваа грејна сезона без вистинска алтернатива

Огромното загадување на воздухот во урбаните средини предизвикано токму од загревањето на домовите со години предизвикува сериозни здравствени проблеми кај луѓето што резултира и...

Коалиција Алијанса за Албанците и Алтернатива: Да ја вратиме демократијата кај...

Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива вечерва на протестен марш испратија порака дека изборите на 15 јули биле најнедемократски избори досега. Според нив, овие...

Алијанса за Албанците и Алтернатива најавија Марш за демократија

КоалицијатаАлијанса за Албанците  и Алтернатива за утре најавија Марш за демократија, кој, како што велаат од партиите, има за цел да ја заштити демократијата...

Управниот суд одби тужби поднесени од Алијанса и Алтернатива и Интегра

Четириесет тужби поднесени од Алијанса за Албанците и Алтернатива се одбиени попаднево од страна на Управниот суд, а досега, според информации од судот, одбиена е...

Таравари најави протестен марш на Алијанса за Албанците и Алтернатива

Генералниот секретар на Алијансата за Албанците, Арбер Таравари, вечерва во гостување на ТВ 24 Вести најави дека заедно со Алтернатива идниот понеделник ќе одржат...

Гаши: Нашата битка не е со СДСМ и Беса, туку ДУИ...

За лидерот на Алтернатива Африм Гаши, коалцијата СДСМ-Беса не е пречка на патот кон освојување на албанскиот електорат. Како што изјави Гаши, Колацијата Алијанса...

Алијансата за Албанците во коалиција со Алтернатива на изборите

Зијадин Села, лидерот на Алијансата за Албанците, денеска изјави дека на предвремените парламентарни избори закажани за 12 април ќе настапат заедно со Алтернатива. Тој...

Алијанса за Албанците ќе испрати понуда за коалицирање со БЕСА и...

Алијансата за Албанците писмено ќе се обрати до БЕСА и Алтернатива за идно коалицирање на предвремените избори. Од нив ќе чекаат одговор во рок...