Ознака: „Алтернатива“

Вечерва ќе се знае кој ќе го замени Венко Филипче

Вечерва централното претседателство на Алтернатива заседава по што ќе се знае кои ќе бидат тројцата министри од оваа партија. Кандидат за министер за здравство...

Алтернатива го одби предлогот на Мицкоски за Гаши да биде мандатар

Алтернатива го одби предлогот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кој бара лидерот на Алтернатива Африм Гаши да биде мандатар за состав на нова...

Мицкоски: Ако Македонија нема почеток на преговорите, Алтернатива треба да излезе...

Штом земјава не доби датум за почеток на преговорите со Европската Унија, тогаш Алтернатива која одлучи да влезе во коалиција со СДСМ и со...

Заев и Гаши ќе потпишат за влегување на Алтернатива во Владата,...

Премиерот Зоран Заев и лидерот на Алтернатива Африм Гаши денеска во Клубот на пратениците ќе ја потпишат програмата за заедничко дејствување и приклучување на...

Алтернатива денеска одлучува дали ќе влезе во Владата

Највисокото партиско тело на Алтернатива денеска треба да ја донесе конечната одлука дали партијата ќе влезе во Владата и дали нејзините четворица пратеници ќе...

Бектеши: Преговорите со Алтернатива се при крај

Преговорите за влез на Алтернатива во Владата се при крај. Најверојатно наредната недела лидерите на политичките партии ќе го објават и договорот што се...

Неделава ќе има партиски консултации за преговорите помеѓу Заев и Гаши

Партиските тела на владејачката коалиција и опозициската Атернатива до крајот на оваа недела ќе разговараат за средбите помеѓу Зоран Заев и Африм Гаши, а...

Алтернатива ќе преговата за влез во Владата

Алтернатива одлучи претседателот Африм Гаши да преговара со премиерот Зоран Заев или идниот мандатар за влез во Влада. Според нив, евентуалното приклучување кон владината коалиција,...

Гаши: Ако Заев има желба да ја спаси државата од овој...

Бидејќи сме во позиција од која зависи иднината на Македонија, се договоривме да разговараме со Зоран Заев, да го слушнеме неговиот концепт за нова...

Дали навистина уметноста нема алтернатива?

Уметност по себе или уметност за себе Подлабока сенка, а во исто време расветлување на гледните точки за контекстот во кој уметноста се појавува, со...