Ознака: албум

Со промоцијата на новиот албум Калиопи го почна одбележувањето на 40-годишната...

Калиопи денеска точно напладне, пред голем број пријатели, колеги, соработници, обожаватели и нејзини поддржувачи сите овие години во ресторанот „Воденица- Мулино“ во Скопје го...

Иги Мен албумот „Unforgettable You“ му го посвети на својот татко...

Станува збор за сублимат од нашиот живот во музичка и поширока смисла. Јас и татко ми Петар бевме пред се многу добри другари, па...

Промоција на албум и изложба во „Буква“

Во кафе-книжарницата „Буква“ се случи слушачката промоција на првиот албум на „Кенопсија“, новиот авторски проект „Еј, шо прајш таму???“ на младиот музичар Виктор Стојчевски. -...

Деветти албум на „Kовачески мјузик“ за помалку од две години

„Ковачески мјузик“ е меѓународен музички проект започнат од Климе Ковачески, кој го прикажува вродениот необработен талент на уметниците преку впечатливи уникатни соработки и партнерства „Kовачески...

Премостување далечини со музика вредна за паметење

По концертната промоција на новиот албум на Александар Јовевски „Од колено на колено“ во Македонска филхармонија Александар Јовевски вчеравечер својот сон го претвори во јаве....

Александар Јовевски утре ќе го претстави својот етно албум ,,Од колено...

Во Македонска филхармонија, мала сала, утревечер (19 септември), со почеток 20 часот Александар Јовевски ќе го промовира својот етно албум ,,Од колено на колено“. Носачот...

„Keyf“ – осми албум на Васил Хаџиманов бенд

Еден од највлијателните џез-фјужн ансамбли на Балканот, Васил Хаџиманов Бенд, го претставува новиот студиски албум „Keyf“, во издание на „Kроација рекордс“. Оваа исклучителна група музичари...

„Суперхикс“ со „Добар човек“ најавуваат нов албум

„Добар човек“ е најновата песна на познатата македонска ска-панк, реге група „Суперхикс“. Со неа членовите на бендот го најавуваат својот нов музички албум. Музиката, текстот...

Никола Конзулов е единствениот Македонец на кого Корнелие Ковач му напиша...

Македонска верзија на албумот, насловена „Можеби сепак има нешто“ е промовирана 2002 година во рамките на фестивалот на забавни мелдоиии „Макфест“ во Штип Легендарниот балкански...

Собирате сликички? В сабота, подарок албум со фудбалските суперѕвезди во „Нова...

В сабота, 30 април, во празничниот троброј на „Нова Македонија“ добивате подарок албум, TOP CLASS 2022! Во новата колекција на Панини TOP CLASS 2022, на...