Ознака: Автокоманда

Жителите на Автокоманда најавија улична блокада и радикализација на протестите против...

Жителите на Автокоманда во текот на изминатите неколку денови на протест го изразија своето незадоволство откако им беше сменет доставувaчот на топлинска енергија, без,...

Маките на фирмите од Автокоманда

Можното затворање педесетина фирми не оди рака под рака со определбата на Владата за поддршка на домашните претпријатија, пред сѐ на приватните мали и...

Дали нередот ќе стане ред за паркирањето во Автокоманда?

ЗОНСКО ПАРКИРАЊЕ ЗА СПАС ОД СООБРАЌАЈНИОТ МЕТЕЖ Едни задоволни, други и не толку, затоа што ќе мора да се плаќа за паркинг. Сепак, граѓаните односно...

Целосно обновен паркот „Скулптура“ во Автокоманда

Жителите на Автокоманда и на Железара добија реконструкција на паркот „Скулптура“, лоциран на улицата 16-та Македонска бригада, во населбата Автокоманда. - Граѓаните добија обновен парк...

Фотовест: Снегот турна дрвја во Автокоманда, едно падна врз автомобил

Неколку дрвја паднаа од тежината на снегот утринава во скопска Автокоманда. Едно од паднатите дрвја, падна врз паркирам автомобил и предизвика материјална штета.  

Со осмиот „Новогодишен турнир“, Металург ја негува ракометната традиција

Салата „Автокоманда“ во Скопје вчера беше собиралиште за најмладите членови на Ракометната академија Металург, кои беа дел од осмиот традиционален „Новогодишен турнир“. Дел од годинешното...

Автокоманда ќе добие „зона 30“

ЕФИКАСНИ СООБРАЌАЈНИ РЕШЕНИЈА ЗА МЕТЕЖОТ И БЕЗБЕДНОСТА ВО ОПШТИНИТЕ Општина Гази Баба веќе има преземено активности за решавање на овој проблем, не само на улицата...

Маж осомничен за тешки кражби, провалил и во Факултетот за земјоделство

Скопското Обвинителство поведе постапка против 24-годишно лице од Свети Николе заради основано сомневање дека сторило кривично дело – тешка кражба. На 11 февруари, на ул....

Нова водоводна мрежа со должина од 835 метри во Автокоманда

Генералниот директор на јавното претпријатие „Водовод и канализација“ - Скопје, во текот на оваа недела спроведе увид на оперативните активности за реконструкцијата со дислокација...

Пожар во кафеана во Автокоманда, двајца повредени

Две лица се тешко повредени во пожар што избувнал во угостителски објект на булеварот Александар Македонски во Скопје. Тие се обиделе да го изгаснат огнот,...