Деветнаесетгодишно момче синоќа било нападнато во скопската населба Чаир.

Како што соопштија од МВР, на 08.05.2019 година во 01.45 часот во СВР Скопје, О.Б.(19) од Скопје пријавил дека по полноќ на улицата „Џон Кенеди“ бил физички нападнат од С.Н. и уште неколку други лица. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.