На 06.07.2021 околу 18.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во објектот на Турски театар било пронајдено починато лице.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено на обдукција.