Ознака: воена бежба

Русија и Белорусија почнаа петдневни заеднички воени вежби

Москва и Минск денеска почнаа петдневни заеднички воени вежби на територијата на Белорусија, соопшти белоруското Министерство за одбрана. -Воената вежба, која почна денеска во Белорусија,...