Ознака: Македонија-Франција

Воспоставен прв стратешки дијалог меѓу Македонија и Франција во одбраната

Соработката помеѓу Македонија и Франција, две земји сојузнички во НАТО – Алијансата добива нов интензитет, особено по усогласувањето на новиот Договор за соработка кој...

ФОТОГАЛЕРИЈА – Македонските ракометарки поразени од Франција на почетокот на ЕП...

Македонската женска ракометна репрезентација вечерва загуби од Франција со 14-24 во својот прв настап на Европското првенство 2022. Избраничките на селекторот Љубомир Савевски, натпреварот во...