Ознака: Jончевски

Јончевски: Шансата ќе ја бараме против Естонија

Естонија ни е должник, а секако ќе ги измериме силите и на претстојниот турнир во Талин каде што ќе биде домаќин. Литванија, секако, е...

Јончевски: Ни претстојат уште два тешки циклуса

Со овој триумф, Македонија има максимален ефект од две победи, колку и Норвешка, додека Данска и Словачка имаат по два пораза. Претквалификациите продолжуваат во...

Jончевски: Верувам дека можеме да бидеме први во групата

Најголемата опасност ќе ни доаѓа од данскиот бек Габриел Лундберг (27), кој има НБА-искуство, а сега потпиша за Виртус Болоња, како и од сите...