Ознака: Eди Рама

Зеленски: Зборував со Еди Рама за дипломатските односи и војната во...

Претседателот на Украина Володимир Зеленски објави дека во петокот телефонски разговарал со албанскиот премиер Еди Рам за дипломатските односи меѓу двете земји, отворањето на...