Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 26031)

Македонија го чека ривалот на патот кон деветтиот настап на СП

Македонската репрезентација досега одиграла вкупно 76 натпревари против можните ривали, во квалификации, баражи за ЕП и за СП или, пак, се сретнале на финалните...

По шест номинирани од Австрија, Данска, Франција и од Германија

За секоја позиција има по шест кандидати. Гласањето трае до денеска на полноќ. Олстар-тимот и најкорисниот играч (МВП) ќе бидат објавени утре, пред дуелите...

Преодна држава

Викендов Македонија треба да ја добие третата преодна влада, која во следните сто дена има задача да ја обезбеди сета логистика потребна за одржување...

Што е пржинска (преодна) влада

Од понеделник, 29 јануари, се очекува да започне мандатот на третата т.н. пржинска влада, законски проектиран на сто дена, за организирање фер и демократски...

Говорит Москва, Грушино, we have a problem!

Искрено, малку ме вознемири возбудата кај вмровци околу второто доаѓање на О’Брајан. Уф, ама „месијански“ го кажав ова, како повторно да сум го изгледал...

Не, опозицијата не е кочничар на патот кон ЕУ!

Дали Македонија го пропуштила првиот бран на проширувањето поради бојкотот на опозицијата (ВМРО-ДПМНЕ и Демократската партија) во 1994 година? Дали Македонија имала шанси да...