Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 25635)

Медот ги отстранува токсините од телото и дејствува против стресот

Здравствените придобивки од медот веќе ни се добро познати, секое домаќинство има барем една тегла, но што ќе постигнете ако ги следите упатствата на...

Кратки вести

Подготвил: Mарјан Велевски Хавана - Куба ги легализира истополовите бракови, откако граѓаните гласаа за семејниот законик, со што се зголемува заштитата на малцинствата на островот,...

Американската администрација има уште џокери на располагање од областа на енергетиката

Претседателот и извршен директор на американскиот и светски енергетски гигант „Шеврон“ со предлози до претседателот на САД „Ние мораме да ја одржиме економијата во функција“...

Панорама

Подготвил: Mарјан Велевски Белград - Српскиот претседател Александар Вучиќ подготви дециден и жесток одговор до Брисел, а одговорот на јавноста ќе ѝ биде соопштен најдоцна...

Продолжен притворот за Кадри Весељи

Одлука на Специјалниот суд во Хаг Подготвил: Mарјан Велевски Специјализираните совети во Хаг му го продолжија притворот на поранешниот претседател на Собранието на Косово, Кадри Весељи,...

„Бугарските возови“ тргнаа низ државата, надлежните решително ги запираат

Полицијата во Бугарија лишува од слобода осомничени за подготовка на гласачки измами пред изборите Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ) извести за „масовна...

Уште петнаесетина дена за крај на партијата „топлификациски пинг-понг“

ПРОДОЛЖУВА ПРЕФРЛАЊЕТО НА ОДГОВОРНОСТА ЗА ТОА КОЈ ЌЕ ГИ ЗАГРЕВА РАДИЈАТОРИТЕ НА ЦЕНТРАЛНОТО ПАРНО ГРЕЕЊЕ ВО СКОПЈЕ Сѐ уште има време Владата да направи нешто,...

Ковачевски: Со домашно производство против енергетската криза

Владата има многу јасен план за справување со енергетската криза, која ќе се решава со домашно производство, но и со средства и соработка со...

Поевтина струја преку општински енергетски компании

Нов предлог за поголема енергетска независност Засега, од општините и од претставниците од енергетскиот сектор со кои контактиравме се воздржани во давањето оцени за тоа...

Модернизацијата во кинески стил создава нови можности за победничка соработка за...

Обраќање на Џанг Ѕуо, амбасадорот на НР Кина во Македонија, по повод Националниот ден на Кина Ексклузивно за „Нова Македонија“, амбасадорот на НР Кина во...