Ознака: Динамо Апелдорн

Струмица во комплетен состав посакува реванш

ОДБОЈКА - ЛИГА НА ШАМПИОНИТЕ Во првиот меч на гости со холандскиот Динамо Апелдорн, Струмица загуби со 0-3 Одбојкарите на Струмица, првакот на Македонија, вечерва (19...