Ознака: ДЕЈВИС-КУП

В. Британија, САД, Србија, Швајцарија, Франција, Шведска… се пласираа понатаму

ТЕНИС - ДЕЈВИС-КУП Камерон Нори го обезбеди пласманот на Велика Британија во групната фаза од финалето на тенискиот Дејвис-куп, со победата над Колумбиецот Николас Мехија...

Австралија играше за 29-та титула, Канада за првата

ТЕНИС - ДЕЈВИС-КУП Репрезентацијата на Австралија се пласира на своето прво финале во тенискиот Дејвис-куп од 2003 година, по победата во полуфиналето со Хрватска, со...