Ознака: ѕвезди

Се намалува бројот на ѕвезди што можеме да ги видиме со...

Бројот на ѕвезди што може да се видат драстично се намали во последните десет години. Причина за тоа е она што на англиски се...

Десет ѕвезди дебитанти

РАКОМЕТ - СП ВО ПОЛСКА И ШВЕДСКА Светското ракометно првенство (СП) за мажи е местото каде што се пишува спортска историја, а играчите оставаат свој...

Ракометните ѕвезди пред полна сала ќе играат за дечињата од СОС...

Сите билети за ревијалниот натпревар меѓу македонската ракометна репрезентација и селекцијата на ветерани се распродадени. – Билетите за хуманитарниот ракометно-музички настан се распродадени. ВИ БЛАГОДАРИМЕ...

Постои Пеле човек, а потоа Пеле играч. Да играш како Пеле...

Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Бразилецот Едсон Арантес до Насименто, попознат како Пеле, почина во четврток на 82-годишна возраст, а неговото заминување...

СП 2022 последно за некои фудбалски ѕвезди?

Меѓу мегаиграчите за кои СП 2022 може да биде последно се и тројца добитници на наградата „златна топка“ за фудбалер на годината СП 2022 последно...

Спиење под ѕвездите на работ на земјата на Инките

Сместено во срцето на Светата Долина во Перу, зданието со стаклена купола е единствен хотел и центар за одмор во овој крај, а првите...

Зошто најголемите светски ѕвезди ги продаваат правата на своите песни?

Музичарите сѐ повеќе ги продаваат правата на своите песни. Музичката компанија „Сони“ неодамна објави дека го купила целиот каталог на снимена музика од Боб...

Доаѓаат врвни европски писателски ѕвезди

Издавачката куќа „Антолог“ од Скопје го организира седмото издание на фестивалот на европската литература „Книжевни ѕвезди“, кој ќе се одржи од 12 до 15...

Министерски ѕвезди во пад?

Кога размислувам за ефектите на Венко Филипче, Мила Царовска и на Љупчо Николовски, на памет ми доаѓа еден легендарен спортски коментар, ми се чини...

Дисквалификувани тениски ѕвезди: Мекинро, Хенман, Вилијамс, Ѓоковиќ…

Ова е само една од многуте епизоди во историјата на тенисот, кои придонесоа за непосредна елиминација на познатите играчи Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, светски рекет...