Ознака: чаир

Скопска „Комунална хигиена“ тврди дека отпадот во Чаир секојдневно се собира

„Комунална хигиена“, Скопје ја демантира изјавата на градоначалникот на општината Чаир, којшто наведува низа невистинити информации поврзани со активностите на Претпријатието во оваа скопска...

Премиерот на Косово, Албин Курти присуствуваше на преименување на улица во...

 Премиерот на Косово, Албин Курти, кој е во неофицијална посета на земјава, денеска присуствуваше на преименувањето на улицата „Втора македонска бригада“ во „Адем Демачи“...

ОЈО постапува за расчистување на настанот со повреден бугарски навивач во...

Основното јавно обвинителство Скопје е известено за настанот и ги издава сите потребни наредби и насоки за идентификација на лицата кои учествувале во инцидентот...

Запалено возило во Чаир

Министерството за внатрешни работи соопшти дека утрово околу 3:30 часот, запалено е патничко возило на улица „Струмичка“ во Општина Чаир. - Денеска (22.7.2023) во СВР...

Нема повредени од експлозијата на банкоматот во Чаир, оштетени возила

Утрово во скопски Чаир е разнесен банкомат. Според информации од локалните жители се слушнала експлозија, поради што претпоставуваат дека станува збор за експлозив. Полицијата е...

Малолетен ученик од Чаир вперил играчка пиштол кон соученици

Малолетен ученик вчера во основно училиште во Чаир извадил пластичен пиштол (играчка) и го насочил кон други ученици, по што и го предал на...

Нов мегапарк во Чаир

Нов мегапарк, на површина од 30 илјади квадратни метри, ќе никне во општината Чаир. Паркот ќе се протега на просторот на улицата Македонско-косовска бригада,...

Кого ќе збрише ураганот „Ахмети“

Настапот на водечките челници на ДУИ завчера во Чаир повеќе личеше на некаков воен повик отколку на митинг на зелена партија, на кој не...

На млада девојка ѝ се слошило во хотел во Чаир, починала...

На млада 27-годишна жена која престојувала во хотел во скопски Чаир синоќа ѝ се слошило поради што била повикана Итна помош која ѝ укажала...

Прегазен малолетник во скопски Чаир

Малолетникот е пренесен во болницата „Свети Наум Охридски“ за укажување на здравствена помош, соопштуваат од МВР Уште еден случај на прегазен пешак на скопските улици. Случајни...