Ознака: хуманитарна акција

„ДНК“ собраа 690 илјади денари за лекување на Леонид Индов со...

Музичарите Панчо и Андреј од групата „ДНК“ објавија дека успеале да соберат 690 илјади денари за лекувањето на Леонид Индов, откога ја ставија на...

Хуманитарна акција ќе им ги разубави празниците на седумдесетина семејства од...

Здружението „Роденденски пињати“ од Кичево, деновиве покрена иницијатива во која добростоечките семејства од Кичево ќе донираат храна што ќе им биде подарена на социјално...

Реализирана хуманитарна акција за помош на бегалците од Украина кои престојуваат...

Заменик-народниот правобранител Јован Андоновски заедно со Амбасадата на Украина во Македонија и Здружението на Украинци во претходните денови организираше хуманитарна акција за помош на...

Запознајте ги суперхероите што ги радуваат децата на Детската клиника

Тројцата раскажуваат дека не може со зборови да се опише неизмерната среќа на детските лица кога омилените суперхерои доаѓаат за да им дадат новогодишен...

Градинката „Сончоглед“ спроведе предновогодишна хуманитарна акција

Градинката „Сончоглед“, која е во склоп на ЈДГ „Весели цветови“ од Кисела Вода, во соработка со хуманитарната организација „Св.Спас“, организираше предновогодишна хуманитарна акција на...

Хуманитарна акција во Скопје ЗОО – Донираме за малата Симона

Апел до сите хумани граѓани да се приклучат во хуманитарната акција за четиригодишната Симона Хаџи-Тошев, која боледува од акутна нелимфобластна лекумија. Деновиве се собрани над...

Од детски цртежи до хуманитарна акција на НЛБ Банка

НЛБ Банка, традиционално по осми пат, го организираше НЛБ Денот наменет за најмалите, со што и официјално го отвори НЛБ Месецот на штедење. По тој...

Посетители од „Капитол мол“ донираа за децата од „СОС-детското село“

Во хуманитарна акција посетителите на „Капитол мол“ донираа вкупно 22.899 денари за 150 деца во „СОС-детското село“. Одговорните таму, заедно со „Капитол мол“, и...

Акција на кичевските ученици: „Од срце дарувам, играчка подарувам“

Во изминатите седум дена учениците од четврто одделение од ОУ „К.Ј.Питу“ од Кичево, во соработка со волонтерите на Црвениот крст од овој град, ја...

Кокев во хуманитарна акција за стипендирање студенти по медицина

Модната куќа „Кокев“ и Здружението за кардиоторакална хирургија (ЗКТХ) во заедничка хуманитарна акција за стипендирање на најдобрите студенти по медицина. Оваа хуманитарна кампања со наслов...