Ознака: ФИНКИ

Втор протест на ФИНКИ за простор, остануваат на барањето да се...

„ФИНКИ нема зграда, трчаме до Влада“ извикуваа студентите од Факултетот за информатички науки и компјутерско инженерство пред Владата каде што стигнаа со протестен маратон...

Активно работиме на изнаоѓање решение за ФИНКИ, велат од МОН и...

Министерот за образование и наука Јетон Шаќири денеска изјави дека добил негативно мислење бараките во кои се сместени вработени на Бирото за развој на...

Студентите од ФИНКИ поставија импровизирана училница на протестот пред Владата

Студентите и раководството на Факултетот за информатички науки и компјутерско инженерство (ФИНКИ) денеска го изразија незадоволството од условите за студирање со мирен протест пред...

Бирото за развој на образование реагира на барањата на ФИНКИ за...

Реакција на вработените во Бирото за развој на образованието по повод објавените текстови во медиумите во врска со Соопштението на ФИНКИ со барање за...

Протест пред Владата за подобри услови за студентите на ФИНКИ

Студентите и раководството на Факултетот за информатички науки и компјутерско инженерство (ФИНКИ), денеска во 12 часот ќе одржи протест пред зградата на Владата. Протестот е...

Телеконференциската настава на ФИНКИ е предизвик, но ќе биде од корист...

Факултетот за информатички науки и компјутерско инженерство (ФИНКИ) вчера експериментално воведе систем за учење на далечина, со цел да ја одржува наставата безбедно и...

Апликацијата „Мапа на криминалот во Македонија“ ќе им помага на граѓаните

Студентите од Факултетот за информатички науки и компјутерско инженерство, или попознат како ФИНКИ, се покажаа како креативни и иновативни умови што се исклучително активни...

„Глобал гејм џем“ повторно ги предизвикува гејмерите

„Глобал гејм џем“ годинава е закажан од 25 до 27 јануари, во просториите на Факултетот за информатички науки и инженерство (ФИНКИ). „Глобал гејм џем“ е...

Заев: Деновиве ќе се знае дали ќе има договор со опозицијата...

За неколку дена ќе се знае дали постои амбиент за постигнување договор со опозицијата за двотретинско мнозинство кое е потребно за да се изгласаат...