Ознака: туристички места

Зголемен бројот на ковид-случаи во туристичките делови на Грција

Зголемување на бројот на случаи на ковид-19 во туристичките делови, зголемување на бројот на реинфекции, но и зголемување на бројот на хоспитализации се регистрирани...

Трговците во туристичките места ќе можат да работат во недела и...

Собранието денеска ги усвои измените и дополнувањата на Законот за трговија, со што се овозможува работа во недела и државни празници на сите трговци...

Бектеши: Со законските измени во туристичките места ќе може да се...

Измените и дополнувањата на Законот за трговија се поднесени во Собрание, а се однесуваат на одредбите во однос на недела неработен ден, со што...

Кривични пријави за вкупно 22 угостители во туристичките места, не ги...

Од петокот до сега се утврдени 22 непочитувања на владините мерки од страна на категоризираните сместувачки и угостителски објекти и врз основа на членовите...

Квотите за лекови се укинуваат во туристичките места

Министерот за здравство, Венко Филипче, информираше дека за месец август ќе бидат укинати квотите во аптеките во регионите на Охрид, Струга, Дојран, околината на...