Ознака: „Три“

Соломонско решение три во едно

Во пресрет на зимата кога се очекуваат нов посилен бран на ковид-19, поголемо загадување на воздухот, но и уште поизразена енергетска криза, размислувањата се...

Кој е таткото што им пресудил на своите три малолетни деца

ТРОЈНОТО УБИСТВО ВО ЗАГРЕБ ШТО ГИ ПОТРЕСЕ ХРВАТСКАТА ЈАВНОСТ И РЕГИОНОТ Ужасното злосторство во кое насилно им беше одземен животот на три малолетни деца во...

Три децении од нашата сакана Македонија, со сите доблести и мани

Два различни агли на парадата за независноста Македонија одбележа 30 години од прогласувањето на независноста со централна прослава што се одржа во средата вечер, пред...

Холанд со еден гол собори три рекорда

Напаѓачот на Борусија Д. убедливо најбрзо постигна 20 гола во ЛШ, на само 14 средби, стана најмладиот во тоа натпреварување со таков голгетерски ефект,...

Трамп и Бајден очи в очи во три дебати

Американскиот претседател Доналд Трамп и поранешниот потпретседател Џо Бајден ќе се соочат во три дебати пред закажаните американски претседателски избори на 3 ноември. Посебна...

„Три“ ја издаде и „Небеска Тимјановна“

Познатиот роман „Небеска Тимјановна“ на македонскиот поет и раскажувач Петре М. Андреевски деновиве го објави и издавачкиот центар „Три“. Романот се занимава со човечката...

Трите најголеми предизвици за техничката влада

Освен подготовките за изборниот процес закажан за 12 април, како примарна задача пред техничката влада, која се очекува да биде избрана денеска, се наметнува...

„Три“ преведе неколку од стоте најдобри книги на 21 век

Секоја година во светот се објавуваат голем број книги. Некои од нив што ги читаме се еден вид поглавја од нашите животи, прераснуваат во...

Папаз во Сараево ја претстави лимитираната колекција „Три“

Македонскиот моден дизајнер Папаз предизвика големо внимание во Сараево со својата луксузна и префинета лимитирана колекција, насловена „Три“. Колекцијата е симбиоза на стилови од...

Објавен „Серотонин“ на Мишел Уелбек

Во издание на „Три“ деновиве од печат излезе „Серотонин“, новиот роман на еден од најконтроверзните автори на француската и светската книжевна сцена Мишел Уелбек. Преводот...