Ознака: Тотенхем

Бев горд Македонец кога Пандев даваше голови во ЛШ, вели шведскиот...

Шведскиот репрезентативец со македонско потекло, Дејан Кулушевски, вечерва со Тотенхем ќе игра против Милан во реваншот од осминафиналето на фудбалската Лига на шампионите (од...

Арсенал и Тотенхем играа пред рекордни 47.367 гледачи

ФУДБАЛ - СУПЕРЛИГА НА АНГЛИЈА, ЖЕНИ На мечот во женската фудбалска Суперлига на Англија, на дерби-дуелот Арсенал - Тотенхем (4-0) на стадионот „Емирати“, забележена е...

Тотенхем сезонава не загуби од водечките два тима

Тотенхем двапати ремизира со Ливерпул, а со Манчестер сити забележа една победа и реми. Голот за реми со Ливерпул го постигна Сон, кој е...

Играчите треба да разберат дека има разлика помеѓу победа и пораз

Кога победувате, атмосферата околу вас е среќна, уживате да доаѓате на тренинг, да останете со соиграчите, тренерот. Кога губите, мора да знаете дека атмосферата...

Клоп: Мислевме дека ВАР зел слободен ден

Она на што најмногу реагираат стручните коментатори, поранешни познати фудбалери и поранешни судии е недоследноста во донесувањето одлуки и за улогата на ВАР ПО ДЕРБИТО...

Отказот во Тотенхем ја прекина трофејната низа на Мурињо

Познатиот фудбалски тренер Жозе Мурињо доби отказ по 17 месеци поминати на клупата на англиски Тотенхем, објавија британските медиуми. Португалскиот стратег го напушта клубот...

Шкендија пружи отпор, но не успеа да ги сопре ѕвездите на...

Фудбалерите на Шкендија му пружија отпор на англиски Тотенхем, но сепак беа елиминирани 1-3, откако ѕвездите на лондончани Сон Хјунг-Мин и Хари Кејн ги...

Тотенхем доаѓа во Македонија на дуел со Шкендија

Жозе Мурињо и Тотенхем ќе дојдат во Македонија на дуел со Шкендија, во рамки на третото коло од квалификациите за фудбалската Лига Европа. Шкендија славеше...

Нема потреба Тотенхем да троши стотици милиони фунти

Новиот менаџер на Тотенхем, Жозе Мурињо вели дека не му треба голема интервенција во тимот пред јануарскиот преоден рок. Под водство на Мурињо, Тотенхем има...

Фаворитите безбедни, трка за втори места и за Лига Европа

Со вечерашните осум последни меча од шестата рунда завршуваат натпреварите во групната фаза сезонава во Лигата на шампиони (ЛШ) во фудбал. По петтото коло,...