Ознака: Тотенхем

Тотенхем има најмногу полуфиналисти, речиси цел тим

Од четирите репрезентации-полуфиналисти на Светското првенство во фудбал во Русија, само Англија има селекција со фудбалери само од една земја. За Хрватска настапуваат репрезентативци...