Ознака: тетовец

Тетовец извршил повеќе тешки кражби на подрачјето на Теарце

МВР информира дека вчера во 14.40 часот полициски службеници од Полициското одделение Теарце го лишиле од слобода Д.М. (34) од тетовска Вратница. За него постои основано сомнение...

Тетовец загина во сообраќајна незгода на патот Скопје – Тетово

Четириесет и петгодишен тетовец загина во сообраќајната несреќа што се случи попладнево на автопатот Скопје – Тетово. Во несреќата учествувале три патнички возила и товарно...

Тетовец на Инстаграм постирал интимни фотографии што му биле пратени во...

СВР Тетово поднесе кривична пријава против В.И.(23) од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело злоупотреба на лични податоци. На 2.9.2021, пријавениот...

Тетовец измамен од сограѓанин, дал 1.300 евра за парцела на Попова...

Педесетгодишен тетовец пријавил дека бил измамен од сограѓанин. Според информациите од полицијата, двајцата пред околу девет месеци тие се договориле на оштетениот да му биде...

Тетовец направил прекршок, па им нудел поткуп на полицајците

Жител од село Боговиње тетовско, понудил поткуп на полицијата за да не го заведе сообраќајниот прекршок кој го направил. Имено денеска во 00.50 часот во...

Приведен тетовец за фалсификување пари

Тетовец бил уапсен од полицијата поради сомнение дека фалсификувал пари. Имено вчера во 22.10 часот на ул. „Јане Сандански“ во Тетово, полициски службеници од СВР...

Тетовец починал од ковид-19 и покрај тоа што бил вакциниран

Во болница во Тетово починал 62-годишен пациент кој бил заразен со ковид-19, иако претходно имал примено две дози од вакцината на „Синофарм“. Раководителот на ковид-центарот...

Без да ги земе парите, тетовец си го продал автомобилот, утредента...

Полицијата поднесе кривична пријава против А. М. (34) од селото Долно Палчиште, Тетовско, поради измама. Во април 2021 година пријавениот се сретнал со В. Џ....

Тетовец бесправно изградил две викендички на државно земјиште на Шапка

51-годишен тетовец заработил кривична пријава и се сомничи за узурпација на недвижности и бесправно градење кога на ваков начин изградил две викедички на државно...

Приведен тетовец баран со потерница

Триесет и едногодишно лице од Тетово е приведено откако претходно по него била распишана потерница за издржување казна затвор, информираат од Министерството за внатрешни...