Ознака: стража

Врне снег на Попова Шапка, Стража и Маврово

Врнежи од снег со променлив интензитет се бележат на Попова Шапка и на планинскиот превој Стража. Во Маврово врнежите се помешани од дожд и...

Автобус се запали кај Стража, нема повредени патници

Автобусот, којшто се запали утрово кај Стража, се движел на редовна линија Скопје - Охрид. Нема повредени патници, а во гаснењето интервенирале гостиварските пожарникари....

Превртено комбе по судир на три возила на Стража

Три возила се судриле, а комбе со скопски регистрации е превртено пред превојот „Стража“. Од МВР за „Макфакс“ велат дека едно лице е пренесено...

Пандов: Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ ќе оддаде стража на гробот на...

Денес заседаваше Централниот комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. -Патриотскиот институт и целото раководство во пресрет на...

Шумски пожар во близина на превојот Стража

Од вчера во подножјето на превојот Стража од кичевска страна, на површина од околу еден хектар, гори сува трева, ситно стеблеста и деградирана шума,...

Млад кичевец со мотоцикл излетал на Стража и се здобил со...

Вчера околу 17 и 10 часот во ОВР Кичево било пријавено дека на магистралниот пат Кичево-Гостивар, кај превојот Стража, Ј.Н.(19) од Кичево управувајќи мотоцикл...

Укината забраната за сообраќај на камиони преку Стража и Пресека

Од претпладнево од 10:25 часот е укината забраната за сообраќај на тешки товарни возила преку превојот Стража, а од 10:40 и преку превојот Пресека. Како...

Забранет сообраќај за камиони на Стража и Пресека и на патот...

Поради обилни врнежи од снег од доцна попладнево е воведена забрана за сообраќај на товарни моторни возила на превојот Пресека и на патните правци...

Забрана за камиони на Стража, Тетово – Попова Шапка и на...

На планинскиот превој Стража изутринава од 06.30 часот е воведена забрана за движење на тешки товарни возила. Забрана за камиони има и на патниот правец...

Зоран Милески-Кичеец доби шест месеци затвор за сообраќајката кај Стража

Зоран Милески-Кичеец доби шест месеци затвор за сообраќајката кај Стража во која загина 34-годишниот Евзаљ Селими од Гостивар. Кичеец се спогодил со Обвинителството, а судија...