Ознака: стража

Кичееч учествувал во сообраќајната несреќа пред Стража

Зоран Милески – Кичеец, кој издржува затворска казна за случајот „Рекет“ во затворот во Струга, е еден од учесниците во сообраќајната несреќа пред Стража,...

Еден загинат и седуммина повредени во сообраќајката кон Стража

Во сообраќајката која попладнево се случила на патот кон Стража едно лице починало на местото на несреќата, а седуммина повредени се пренесени во болницата...

Се преврте камион кај Стража

Сообраќајот на патниот правец Гостивар - Стража, на околу 500 метри пред планинскиот премин Стража, се одвива наизменично по една коловозна лента поради превртено...

Судир на четири возила на „Стража“, меѓу нив и автомобил на...

Четири возила учествувале во сообраќајна несреќа пред превојот „Стража“, a меѓу нив имало и возило во сопственост на Министерството за внатрешни работи, а со...

Возач загина кај превојот Стража, со автомобил паднал во бездна длабока...

Скопјанец на возраст од 53 години загинал во автомобилска незгода на пат кон превојот Стража. Како што информират од МВР, на 21/22 месецов на пат...

Укинати забраните за камиони на Стража и на патот Маврово –...

Од 18.30 часот укината е забраната за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец Гостивар – Кичево преку планинскиот премин Стража која беше...

Намалена видливост поради магла на Стража, Ѓавато, Плетвар и Пресека

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Намалена видливост поради магла има на патниот правец Тетово-Попова Шапка од 10 до 20...

Војската се подготвува за смена на стражата

Иницијаторите на идејата за поставување приватни обезбедувачи пред воените објекти, за која велат дека се практикува во најголемиот број НАТО-држави, објаснуваат дека армијата троши...

Магла на Стража, Ѓавато и Плетвар

Намалена видливост од 30 до 50 метри поради магла утринава има на планинските превои Стража, Ѓавато и Плетвар. Од јавното претпријатие „Македонија пат“ информираат дека...

Поради магла намалена видливост кај Маврово и Стража

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Намалена видливост поради појава на магла до 10 метри има на патот крак Маврово,...