Ознака: сите

Сите ги убивме!

Да, токму така. Сите ги убивме овие деца, и убиените и убиецот. Сите ги убивме, зашто систематски и системски им ја убивме и им...

Енергија за сите

Професорот и експерт за прашања од делот на енергетиката Константин Димитров, за „Нова Македонија“ прави стручна анализа на состојбите во енергетиката, но истовремено предлага...

Ние во рајот – едно општество за сите

Да не се рече не се држам до зборот дека одвреме-навреме ќе пишувам „светли“ и убави теми, еве, денес ќе се занимавам со рајот....

„Сите на избори“

Денес, подготвувањето партиска програма со која се освојува власта во суштина е најлесниот дел, само прв, еден чекор, сочинение, на што потоа се придодаваат...

Скопјани заслужуваат динамизирање на промените на подобро, на сите полиња

Значајно е да се нагласи дека целосно е реконструиран источниот влез во градот. Но најважно од сѐ, сите градежни активности се завршија во рекордно...

Зелена оаза што ги сплотува сите

Досега во Македонија има десетина училишни градини, кои се наоѓаат во Скопје и околината, а со новиот план се предвидени уште десетина, и тоа...

Том Хенкс: Ќе ги следиме сите протоколи за лекување

Актерот Том Хенкс соопшти дека тој и неговата сопруга, актерката Рита Вилсон, биле дијагностицирани со коронавирус, пренесува Си-ен-ен. Во изјавата објавена на Инстаграм, Хенкс вели...