Ознака: силвана бонева

Ослободителна пресуда за поранешната пратеничка Силвана Бонева

Поранешната пратеничка Силвана Бонева која беше осомничена за случајот „Друмарина“ за измама во службата доби ослободителна пресуда. Основниот кривичен суд Скопје денеска соопшти дека Бонева...

Рочиштето за „Друмарина“ одложено поради изолацијата на Бонева

Денешното рочиште за случајот „Друмарина” е одложено за 10 мај поради домашна изолација на обвинетата Силвана Бонева. Одбраната доставила потврда за изолација  на обвинетата...

Поднесено обвинение против Силвана Бонева за патните трошоци

Скопското основно јавно обвинителство поднесе обвинение портив поранешна пратеничка во македонското Собрание која се товари за продолжено кривично дело – измама. Од обвинителството информираат...