Ознака: прес

Нема да поминат заканите за тужба, да се одговори кога е...

Градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска денеска на прес-конференција посочи дека нема да поминат заканите за тужба за клевета насочени кон нејзе од страна...

Во живо: Прес-конференција за убиството на Вања

Во моментов се оддржува прес-конференција на министерот за внатрешни работи на Оливер Спасовски и Основниот јавен обвинител на ОЈО Скопје Гаврил Бубевски за убиството...

Тука сум денеска да ви кажам дека сте на добар пат...

Претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен и премиерот Димитар Ковачевски оддржаа заедничка прес-конференција по средбата во Владата. -Тука сум денеска да ви кажам...

Ескобар: САД ги гледаат како природни партнери оние што се посветени...

САД ги гледаат како природни партнери оние што се посветени на европската интеграција на НАТО и на борбата против корупцијата, порача заменик-помошникот државен секретар...

Kовачевски: САД биле и ќе бидат со нас во сите клучни...

САД биле, се и ќе бидат со нас во текот на сите клучни процеси за демократскиот напредок на земјата, од независноста до денес и...

Ќе сториме се да се тргне блокадата за уставните измени, нашата...

Проевропската коалиција нема да подлегне на неодговорното и недржавничко однесување и ќе направи се да ја тргне блокадата на патот на европските интеграции на...

„Нема да има“ традиционална прес-конференција на Путин на крајот на годината

Рускиот претседател Владимир Путин нема да ја одржи својата традиционална прес-конференција на крајот на годината, соопшти денеска Кремљ. „Нема да има“ претседателска прес-конференција до почетокот...

Предвремени избори со пржинска влада или отфрлање на Договорот па избори

Предвремени избори со формирање на пржинска влада и јавен обвинител на предлог на опозиција или отфрлање на Договорот и избори, по кои ќе се...

Интенција е да се обезбеди двотретинско мнозинство за уставните измени, вели...

Собранието и сите политички партии треба да ја следат волјата на граѓаните искажана на референдумот. Процесот во моментот е во Собранието и интенцијата е...

Завршна конференција на проектот „Од акција до еднакви права на Ромите“

Здружението за развој и интеграција на млади роми и ромки „Преродба“ од Кичево, денес ја одржа завршната конференција на која беа презентирани резултатите од...