Ознака: прва лига

Нов напредок и Мулти Есенс се пласираа во Првата лига

ШАХ Најуспешни поединечни резултати остварија ИМ Стефан Тадиќ и ВМ Лука Будисављвиќ, со по 8,5 поени Нов напредок од Штип го освои првото место на квалификацискиот...

Шкендија го доби дербито со Работнички

Актуелниот македонски шампион, Шкендија стигна до 2:0 победа над Работнички во дербито на 11. коло во Првата лига, додека Академија Пандев во финишот дојде...

Рекордни 12 клуба во квалификациите за Првата лига

ШАХ Клубовите ќе бидат поделени во две групи, натпреварите ќе се играат на по шест табли, а можен е настап и на странски шахисти. Во...

Фудбалот во Србија и во Хрватска ќе продолжи на 30 мај,...

Фудбалските првенства во Србија и во Хрватска ќе продолжат кон крајот на мај, објавија фудбалските федерации на двете земји. За разлика од Србија и...

Шкендија и Вардар ќе се соочат во првото коло

Денеска во просториите на Фудбалската Федерација на Македонија беа одредени двојките за новата натпреварувачка сезона во Првата Македонска Фудбалска Лига (ПМФЛ)  Ждрепката одреди актуелниот првак...

МЗТ Скопје славеше во дербито со Работнички

МЗТ Скопје во СЦ „Јане Сандански“ го совлада Работнички со 80:76 во претпоследното, деветто коло од Супер лигата. За тимот од Аеродром ова е...

Обилниот снег го одложи утрешното коло

Поради снегот (во просек над 20 сантиметри во поголемиот дел од Македонија), завеаните патишта и игралишта, натпреварите од 22-то коло во Првата фудбалска лига...