Ознака: поткуп

JO: Предложен притвор за давање поткуп на „Блаце“

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје денеска до судијата на претходна постапка од скопскиот Основниот кривичен суд, доставил предлог за определување мерка притвор...

На ГП Долно Блаце приведено лице поради давање поткуп

На Граничниот премин Долно Блаце, полициски службеници го лишиле од слобода Ф.С.(45) од Косово поради сомнение за сторено кривично дело „давање поткуп“. -Околу 8.50 часот...

Помлад пазарен инспектор од Струмица осомничен за примање поткуп – барал...

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило две...

Професионален војник под истрага за примање поткуп

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 23-годишна жена од Волково, бидејќи постои основано сомнение дека сторила кривично дело –...

Kривична против две лица од Скопје за давање поткуп

ОВР Кавадарци денеска поднесе кривична пријава против Б.С.(34) и Ј.С.(60), двајцата од Скопје, поради постоење на основано сомнение дека извршиле кривично дело „давање поткуп“,...

ОЈО поведе постапка за вработен на Онкологија, осомничен за примање поткуп...

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 24-годишник од Дебар за кого постои основано сомнение дека сторил продолжено кривично дело примање поткуп од член...

Полицаец примил поткуп од 400 евра за да му помогне на...

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при Министерството за внатрешни работи до Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција...

Приведена земјоделска инспекторка во Прилеп поради примање поткуп

Полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп денеска во 9.30 часот во угостителски објект во Прилеп ја лишиле од слобода В.В. –...

Приведени две лица за давање поткуп за гласови во Скопје

Две лица од Скопје се приведени поради давање на поткуп во замена на глас во скопската населба Даме Груев, извести полицијата. Според МВР, денеска околу...

Поткуп од 1500 денари за глас во Кочани

Министерството за внатрешни работи попладнево јавува за уште случај на поткуп. Откако обелодени дека се нуделе по 1.000 денари за глас во Македонска Каменици, МВР...