Ознака: посебен сообраќаен режим

Утре и задутре посебен сообраќаен режим во Скопје

МВР информира дека утре и задутре, поради пристигнувањето на поголем број на странски делегации, ќе има посебен сообраќаен режим на поширокото градско подрачје во...

Поради фудбалскиот меч меѓу Македонија и Украина, утре посебен сообраќаен режим...

Секторот за внатрешни работи Скопје – Единица за безбедност на патниот сообраќај утре (16.06.2023) ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот по сообраќајниците...

Утре посебен режим на сообраќај во Скопје поради рекреативната трка „Прв...

Министерството за внатрешни работи соопшти дека на утре, на 21.05.2023 година (недела), поради одржување на спортско рекреативната трка „Прв до врв“ ќе биде спроведен...

Утре посебен сообраќаен режим во Скопје

Одделението за безбедност на патниот сообраќај при СВР Скопје утре по повод празникот Водици ќе воведе посебен режим на сообраќај за одредени сообраќајници во...

Утре посебен режим на сообраќај кај Соборниот храм во Скопје

Сообраќајниците околу соборниот храм „Св. Климент Охридски“ во Скопје, утре од 10 часот ќе бидат затворени за сообраќај поради одбележување на Бадник, известува Министерството...

Утре и задутре посебен режим на сообраќајот во Скопје

Во посета на Република Македонија утре ќе пристигне делегација предводена од претседателот на Големото национално собрание на Република Турција. Поради тоа, СВР Скопје утре и...

Поради најавената блокада на приватните автобуски превозници, утре посебен режим на...

Министерството за внатрешни работи ги информира граѓаните на главниот град дека поради најавено одржување на протест, утре со почеток во 07 часот, СВР Скопје...

Поради атлетската трка „Водно 10К“, утре посебен режим на сообраќај во...

Утре во Скопје ќе има посебен режим на сообраќај, поради одржување на атлетска трка на 10 км – „Водно 10К“. Трасата на движење е...

Посебен сообраќаен режим викендов во Скопје

Почнувајќи од денес после 20 часот, како и на 10 и 11 август (сабота и недела) на улицата „Митрополит Теодосиј Гологанов“ ќе се изведуваат...

Посебен сообраќаен режим за Задушница во Бутел, Камник и Ѓорче Петров

По повод верскиот празник Задушница во текот на утрешниот ден, 14 јуни, како и во деновите од викендот, 15 и 16 јуни, во периодот...